MATY PERLITOWE

MATA PERLITOWA – Lekkie, jałowe podłoże uprawowe na bazie agroperlitu o frakcji 2-6 mm.

Perlit jest minerałem kwarcowym pochodzenia wulkanicznego o dużym stopniu standardowości. Jest jałowym podłożem, czystym biologicznie i nieaktywnym chemicznie z rzeźbioną nieregularną strukturą gąbki mineralnej. Charakteryzuje się dużą sorbcyjnością i właściwościami buforowymi, co doskonale reguluje stosunki powietrzno-wodne. Porowata struktura umożliwia korzeniom włośnikowym pełną penetrację przestrzeni życiowej i dostępność tlenu z powietrza. Rośliny łatwo przyswajają jony mineralne rozpuszczone w wodzie nabłonkowej absorbowanej przez granule perlitu. Jest podłożem, które naturalnie wkomponowuje się w układ system korzeniowy – podłoże.

Maty perlitowe są efektywnym rozwiązaniem w produkcji warzyw, takich jak pomidor i ogórek, nie ustępując niczym matom wykonanym z wełny mineralnej. Maty perlitowe są jednocześnie rozwiązaniem ekologicznym – agroperlit w zużytych matach zostać przetworzony do dalszego wykorzystania, dodatkowo kontakt z korzeniami ma kruszywo o gładkich ściankach, w którego produkcji bierze udział wyłącznie wysoka temperatura. Perlit w matach jest stabilny dzięki swoim właściwościom, nie wymaga on stosowania dodatkowych spoiw. Przerośnięta korzeniami mata powinna zostać przekompostowana i wysterylizowana – w takiej postaci może dalej służyć jako np. dodatek spulchniający mieszanek z ziemią i torfem.

Maty perlitowe służące jako podłoże w uprawie warzyw tworzą optymalne środowisko dla korzeni rośliny – dzięki znakomitym właściwościom buforowania wody oraz podciąganiu kapilarnemu maja one idealne warunki wodno-powietrzne.

Doskonale reguluje stosunki powietrzno-wodne

Napowietrza i spulchnia glebę

Przyspiesza tempo wzrostu roślin

Zapobiega nadmiernemu parowaniu wody

Odporny na działanie szkodników

Mata perlitowa to inertne podłoże mineralne w uprawach kwiatów i warzyw pod osłonami. Maty perlitowe wykorzystywane są również w uprawie hydroponicznej.

Baza perlitowa maty (odsiewany agroperlit 2-6 mm) to neutralne chemicznie i biologicznie podłoże mineralne, które łatwo jest zrecyklingować po zakończeniu jej przydatności. Kruszywo perlitowe nie zmienia swoich właściwości w czasie, jest trwałe mechanicznie – maty perlitowe przeznaczone na recykling najczęściej powinny przejść kompostowanie i sterylizację.

Perlit po recyklingu może być użyty np. jako składnik podłoża do roślin lub użyty jako spulchniający i poprawiający retencję wody dodatek do ziemi ogrodniczej.

Szczegółowe informacje na temat sposobu użycia i warunków stosowania MAT PERLITOWYCH znajdziecie Państwo w linku poniżej, który dotyczy produktu PERLIT EKSPANDOWANY EP – AGRO.

Maty o objętościach: 15L, 18L, 20L, 24L

Pakowanie zbiorcze po 8-10szt.

W czasie składowania chronić przed uszkodzeniem – wypełnienie maty jest sypkie.

Nie składać palety na palecie.

Produkt w oryginalnym i nienaruszonym opakowaniu można magazynować bezterminowo.

WŁAŚCIWOŚCI