O nas

Perlit Polska od wielu lat jest producentem perlitu ekspandowanego, lekkich mieszanek zaprawowych i lekkich betonów na jego bazie, o właściwościach termoizolacyjnych z szeroką skalą zastosowania w budownictwie, hutnictwie, rolnictwie oraz ochronie środowiska naturalnego.

Perlit Polska dostarcza również produkty wtórne na bazie perlitu, takie jak agroperlit w małych opakowaniach, perlitowe maty uprawowe i sorbenty substancji ropopochodnych.

Firma dąży do tego, żeby być najlepiej ocenianą firmą oferującą produkty na bazie perlitu ekspandowanego wyróżniającą się pod względem wykorzystania w ofercie produktowej wyjątkowych cech perlitu ekspandowanego, a w szczególności:

LEKKOŚCI

PARAMETRÓW
BIOKLIMATYCZNYCH

PARAMETRÓW
TERMOIZOLACYJNYCH

PARAMETRÓW
AKUSTYCZNYCH

Misją firmy jest innowacyjny rozwój w obszarze wytwarzania i wykorzystania perlitu ekspandowanego oraz produktów o najwyższych standardach jakości; realizowany w sposób przyjazny dla środowiska, dający pełną satysfakcję klientom, zapewniający stałe doskonalenie i wykorzystanie potencjału pracowników.

Celem nadrzędnym jest zrównoważony rozwój oraz budowa wartości firmy poprzez optymalne wykorzystanie istniejącego oraz przyszłego potencjału związanego z aktualnym doświadczeniem oraz przyszłymi badaniami nad zastosowaniem wyjątkowych cech perlitu ekspandowanego jako bazy dla produktów gotowych.

Produkcja perlitu ekspandowanego w Republice Czeskiej w miejscowości Šenov u Nového Jičína rozpoczęła się w 1970 roku.

Firma PERLIT, spol. s r.o. Šenov u Nového Jičína została założona w 1991 roku jako spółka handlowa, kontynuując produkcję dotychczasowego sortymentu.

1994 – poszerzenie asortymentu o produkcję materiałów ciepłochronnych.

1996 – firma PERLIT, spol. s r.o. Šenov u Nového Jičína odkupuje w całości pierwotny zakład.

1996 – wprowadzenie do produkcji sorbentu substancji ropopochodnych pod nazwą NOWAP.

2006 – firma rozpoczyna produkcję mieszanek zaprawowych i betonowych.

2007 – wprowadzono nową technologię i produkty – hydrofobizowany perlit i sorbent Vapex.

2008 – firma uzyskuje certyfikat zintegrowanego systemu zarządzania (IMS).

W 2016 roku została wprowadzona do eksploatacji nowa w pełni automatyczna linia do produkcji mieszanek zaprawowych i betonowych na bazie perlitu.

Lata 2016 i 2017 były kolejnym ważnym etapem firmy, rozpoczęliśmy kompletną rekonstrukcję zakładu oraz linii produkcyjnych perlitu ekspandowanego.

  • Współpracujemy z projektantami, biurami projektowymi, inwestorami i wykonawcami w zakresie stosowania produktów na bazie perlitu ekspandowanego.
  • Wspieramy proces doboru technologii oraz obliczenia korzyści wynikających ze stosowania produktów perlitowych.
  • Od wielu lat współpracujemy z uczelniami wyższymi w zakresie opracowywania i badania nowych produktów.
  • Wspólnie z klientami opracowujemy nowe technologie bazujące na ultra lekkim kruszywie perlitowym.
  • Tworzymy dedykowane rozwiązania według wspólnie opracowanych technologii.